Ryszard Jarka

Ryszard Jarka

GOŁĘBIE :

VEENSTRA , VAN LOON , HUUB HERMANS , ROODHOOFT ANDRE ,

VAN HOVE - UYTTERHOEVEN ,WOUWER GASTON ,

STEENBERGEN A & S , VAN DE MERWE PETER ,

VERSTRAETE R & X , REYNAERT A & H

UWAGA: NA STRONIE ZNAJDUJĄ SIĘ RODOWODY DRUKOWANE W SYSTEMIE HODOWLA 2000. WSZYSTKIE ORYGINAŁY RODOWODÓW SĄ W MOIM POSIADANIU !

 

W PZHGP od roku 1976 Oddział Konin sekcja Sompolno. W latach 1983 - 1990 przerwa na studia i zmiana miejsca zamieszkania. W roku 1990 powrót do Związku w Koninie Sekcja Starówka. Od roku 1999 do 2007 w tandemie z Kol. Jackiem Szrama.

Połączenie hodowli i sprowadzenie nowej generacji gołębi owocuje pasmem wieloletnich sukcesów na szczeblach od sekcji do mistrzostwa Polski włącznie.  W 2008 ze względu na ponowną zmianę miejsca zamieszkania tworzy się nowy tandem pod nazwą MA-JA z Kol. Krzysztofem Maciejewskim.

Rozpoczynamy od mocnego uderzenia. W pierwszym roku współpracy, dwoma seriami gołębi zdobywamy tytuły Mistrza i I wicemistrza Oddziału w lotach gołębi młodych.

Następne dwa lata to kolejny wzrost na listach Oddziału, Okręgu i Regionu  w coraz dłuższych kategoriach. Z nadzieją patrzymy w lata następne mając w gołębnikach narybek z najlepszych będących obecnie na szczytach, gołębników Europy. Posiadamy gołębie z takich hodowli jak : Pieter Veenstra,  Andre Roodhooft;  Huub Hermans;Gaston Wouwer;VAN HOVE-UYTTERHOEVEN, Ad Schaerlaeckens;Peter Van De Merwe; Nico Van Nordenne; R & X. Verstraete;

 

Zobacz hodowców, z którymi współpracuję:

Huub Hermans Huub Hermans (Holandia)
PETER VAN DE MERWE PETER VAN DE MERWE (Holandia)
VAN HOVE-UYTTERHOEVEN VAN HOVE-UYTTERHOEVEN (Belgia)
Nico van Noordenne Nico van Noordenne (Holandia)