VAN HOVE-UYTTERHOEVEN

VAN HOVE-UYTTERHOEVEN

13 stycznia 2020 r

VAN HOVE –UYTTERHOEVEN (Putte); ZACHOWAĆ ŚWIETNOŚĆ PRZEZ LATA

 

To trudne… odwiedzanie Van Hove-Uytterhoeven i świadomość, że kilka miesięcy temu musieliśmy się nagle pożegnać z Mit Janssens (nazwisko panieńskie). Mit urodziła się  w 1936 roku i zmarła nieoczekiwanie 23 sierpnia 2019 r.                                       Mit sprawiła,  że sport gołębi stał się popularny wśród kobiet… dzięki wspaniałym wynikom, jakie miała ze swoim zespołem wyścigowym, wszyscy mówili… kobieca ręka na gołębniku gwarantuje większy sukces! Zapamiętamy Mit jako ambitną kobietę, która potrafi mówić z pasją o swoich ukochanych gołębiach.                     Na szczęście mogła cieszyć się cudownym sezonem, w którym odniosła zwycięstwo narodowe i 2 prowincjonalne.

 PONOWNIE PRZEDSTAWIAMY STARĄ PODSTAWĘ HODOWLI

Baza, na której opiera się kolonia Van Hove-Uytterhoeven… to opowieść jak żadna inna! Podczas II wojny światowej zabroniono trzymania gołębi ... a ci, którzy nie chcieli uboju swoich gołębi, mogli wstawić je do wolier w Anderlecht i Schaarbeek ... oczywiście za wysoką cenę.

Evrard Havenith ... wtedy jeden z największych mistrzów Antwerpii… obawiał się, że po latach wojny niewiele pozostanie z jego tak sławnej i zwycięskiej drużyny wyścigowej. Wolał być bardziej bezpieczny niż żałować. Przyniósł Josowi Uytterhoevenowi cały zestaw jaj (60). Jeśli coś pójdzie nie tak, po wojnie zawsze będzie mógł wrócić do dawnego stanu.

Ale Havenith odzyskał gołębie po wojnie ... a gołębie  Havenith pozostały w Putte. Dla Jos’a Uytterhoeven było to błogosławieństwo, ponieważ ta solidna podstawa przyniosła mu wiele sukcesów, ale także później w 90% utworzyły gołębnik Van Hove-Uytterhoeven.

Na strychu… zrobionym ze starych skrzynek z piwem… mieszkał „Oude Flippe” (czysty „Havenith”) podstawowy gołąb hodowli. Jako młody był super gołębiem i wygrał w 1972 r.… Razem z „Kennedy”… samochód w locie z Etampes. Potem został przeniesiony do gołębnika Van Hove-Uytterhoeven ... gdzie dość szybko uzyskał status najlepszego gołębia rozpłodowego. W 1973 roku Gust i Mit Van Hove zbudowali, na rzut kamieniem od wuja Josa, nowy dom… a także gołębniki.      Nowe gołębniki zostały zbudowane z materiałów z odzysku, które pochodziły ze starego gołębnika. Zaczęli więc z entuzjazmem ścigać się gołębiami na własny rachunek, a ponieważ kolonia powstała w większej części z gołębi od Jos Uytterhoeven, nazwa Uytterhoeven była utrzymywana pod nazwą tandemu. „Oude Flippe” był kolebką młodej kolonii Van Hove-Uytterhoeven ... jego syn „Late Flippe” był jeszcze lepszym gołębiem rozpłodowym. Potem „Oude Bange” x „Pareltje” stworzyły na wiele lat prawdziwą najlepszą parę! Bardzo ostrożnie dodano trochę nowej krwi ... ”Hofkens I” i „Hofkens II” ... bezpośrednio od Karela Schellensa ... jak i kilku gołębi od Flor Engels i synów z Putte (wspólne parowanie z 5 najlepszymi samcami hodowlanymi i samicami). Złoty szczep został zachowany w parze z super połączenia „Golden Boy” x „Annabel” ... i zarówno po stronie matki, jak i po stronie ojca, były to ptaki pochodzące od „Oude Flippe”! Tak powstał główny kręgosłup kolonii, która zbiera światowe sukcesy… i zajmuje miejsca wśród elity krajowej i międzynarodowej!

Już 10 lat przyjaźni z rodziną Van Hove ! a zawsze chce się wracać. 

Przyjazny Geert i rozkoszna Pegy  nigdy nie odmówili nam radosnej gościny.

Będziemy do nich wracać.

 

 

Zobacz hodowców, z którymi współpracuję:

VAN HOVE-UYTTERHOEVEN VAN HOVE-UYTTERHOEVEN (Belgia)
Andre Roodhooft Andre Roodhooft (Belgia)